Blog > Komentarze do wpisu
Co się stało z wywiadem z Obamą? cd .

źródło CDT. Wywiad Obamy dla "Nanfang Zhoumo" - jedynej gazety chińskiej której prezydent dał ekskluzywny wywiad - zniknął z chińskich portali. Nie ma też listu prezydenta do kantońskiej redakcji:

"Do redakcji "Południowego Weekendu" i jego czytelników.

Liczę na dalsze umocnienie więzi między naszymi krajami. Gratuluje redakcji za jej wkład w analizę i publikację istotnych informacji. Dobrze poinformowane społeczeństwo to klucz do skutecznego rządzenia, wolna prasa ma w tym swój udział".

Barack Obama 

 

Prezydent z egzemplarzem gazety, która choć ma partyjnego wydawcę reprezentuje rodzące się chińskie społeczeństwo obywatelskie na tyle na ile to jest w dzisiejszych Chinach możliwe.

sobota, 21 listopada 2009, juniorchina

Polecane wpisy


O Chinach piszę na co dzień do Gazety ale od pewnego czasu czuję, że to nie wystarczy - trzeba je też pokazać. Właśnie dlatego otwieram foto-blog.Źródłem wielu materiałów jest nieoceniony China Digital Times - arcyciekawa strona o Chinach, gdzie jest wszystko- blogi, artykuły, fotografie i filmy. Na rok przed Igrzyskami w Chinach są setki dziennikarzy. Efekt to eksplozja ekscytująych materiałów. Podkreślam: to nie są moje wideo i zdjęcia. Pod każdym znajdziecie jego źródło.